Tidigare visade resor

Nästa avgångar från Baia Mare till Strasbourg den 2 juli
Drivs avFordonstypAvgångstidAvgångsplatsresans varaktighetankomsttidAnkomstplatsPris och bokningslänk
FlixBusBuss
Baia Mare
Place de l'Étoile
FlixBusBuss
Baia Mare
Place de l'Étoile
FlixBusBuss
Baia Mare
Place de l'Étoile
FlixBusBuss
Baia Mare
Place de l'Étoile
FlixBusBuss
Baia Mare
Place de l'Étoile

Res från Baia Mare till Strasbourg

Denna rutt trafikeras endast av buss

Resan tar ungefär 1 dag, 4 timmar, och med priser som börjar vid endast 1 865 CZK är den ett utmärkt värde för en bekväm resa.

2bus per dag
1d 4hGenomsnittlig restid
1175 kmAvstånd
29kgCO₂-utsläpp

Vanliga frågor om att resa med buss från Baia Mare till Strasbourg

Tänk på att tidtabeller, rutter eller uppgifter om bussbolag som visas här kan uppdateras eller variera när du ska resa.

  1. Hur mycket kostar bussbiljetten från Baia Mare till Strasbourg?

    De billigaste bussbiljetterna från Baia Mare till Strasbourg börjar från 1 865 CZK. Det genomsnittliga priset för denna rutt är cirka 2 347 CZK. Busbud rekommenderar att du bokar dina biljetter i förväg för en bättre chans att få det lägsta möjliga priset.

  2. Hur lång tid tar bussresan från Baia Mare till Strasbourg?

    Den genomsnittliga restiden med buss från Baia Mare till Strasbourg är 1d 4h, på en sträcka av 1175 km. Den snabbaste bussen kan ta dig dit på 21h 25m och körs av FlixBus.

  3. Vilka bussbolag trafikerar sträckan från Baia Mare till Strasbourg?

    Flera större bussbolag trafikerar denna rutt med 2 bussar tillgängliga per dag.

  4. Vad är den tidigaste och den senaste avgångstiden för bussen från Baia Mare till Strasbourg?

    Den tidigaste bussen avgår från Baia Mare till Strasbourg kl. 07:20. Den senaste bussen avgår kl. 15:55.

  5. Vad är CO₂-utsläppen för bussresan från Baia Mare till Strasbourg?

    En bussresa från Baia Mare till Strasbourg släpper ut uppskattningsvis 29.3645 kg CO₂, vilket gör den till ett mycket miljövänligt resealternativ och en reseform som Busbud rekommenderar.

Hitta de bästa priserna på bussresor

Priset avser en enkelbiljett för en passagerare och är baserat på tidigare sökningar.

Bästa pris hittades
30/06
1 786 CZK
01/07
Inga data
I dag
1 784 CZK
03/07
2 321 CZK
04/07
2 369 CZK
05/07
2 466 CZK
06/07
1 828 CZK
07/07
1 790 CZK
busbud logotypDen billigaste resan från Baia Mare till Strasbourg söktes och hittades den 2 juli 2026 med ett pris på 1 784 CZK

För att spara pengar och vara säker på att få den bästa platsen bör du köpa dina bussbiljetter från Baia Mare till Strasbourg så tidigt som möjligt.

Baserat på priser från de senaste 2 dagarna kan du förvänta dig att få betala mellan 1 784 CZK och 2 614 CZK för bussbiljetter från Baia Mare till Strasbourg. Du kan förvänta dig att det lägsta priset för resan blir 1 790 CZK den 2026-07-07.